×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

اخبار ویژه

امروز : شنبه, ۸ بهمن , ۱۴۰۱  .::.   برابر با : Saturday, 28 January , 2023  .::.  اخبار منتشر شده : 0 خبر
هشدار منزوی به هواداران استقلال!

به گزارش “ورزش سه”، استقلال این روزها شرایط عجیبی را تجربه می کند، از قهر استراماچونی و ترک ایران تا استعفای امیرحسین فتحی و انتخاب مدیرعامل جدید. کامران منزوی در گفت و گو با تلویزیون رسمی باشگاه در مورد این مسائل صحبت کرد که در ادامه آن را می خوانید:

 

با استعفای فتحی موافقت شد

 

شب گذشته آقای فتحی از سمت خود استعفا کردند و هیئت مدیره با استعفای ایشان موافقت کرد. قرار است هیئت مدیره استقلال در مورد انتخاب مدیرعامل به جمع بندی نهایی برسد. فعلا آقای خلیل زاده سرپرست باشگاه است تا در آرامش هیئت مدیره در مورد مدیرعامل تصمیم گیری کند.

 

مذاکرات مفصلی با استراماچونی داشتیم

 

با پیگیری از طریق وزارت ورزش و وزارت امور خارجه مذاکرات مفصلی با استراماچونی انجام شده است. این شائبه به وجود آمده بود که هیئت مدیره مخالف استراماچونی است در حالی که ما دقیقا قرارداد دوساله امضا کردیم که همین مشکلات ایجاد نشود. ما در 5 هفته ای که استقلال نتیجه نمی گرفت به طور کامل از آقای استراماچونی حمایت کردیم و از تیم جوانش تعریف کردیم، استراماچونی انتخاب آقای فتحی بود. الان خلیل زاده که امشب به ترکیه می رود با دو موضوع مواجه است، یکی اینکه باید دو حقوق برگشته خورده استراماچونی را پرداخت کند و یکی اینکه باید قرارداد سال دوم او را فسخ کند.

 

در مورد پول استراماچوین یک کار ملی انجام شد

 

در مورد پول آقای استراماچونی یک کار ملی انجام شد. یک شرکت قبول کرده پول را بدهد و آقای استراماچونی هم با این شرکت هماهنگ است. در اروپا قانونی است که باید مبدا و مقصد پول مشخص شود و ما به دلیل تحریم ها نمی توانیم مستقیم پول بزنیم. او از پلیس ایتالیا و بانکش اخطار دریافت کرده بود و چون خودش در این کشور نبود مساله بزرگ شده بود. این مشکل تا حد زیادی حل شده است و اگر اتفاق خاصی نیفتد استراماچونی فردا و یا حداکثر پس فردا با آقای خلیل زاده به ایران بر می گردد و در کنار تیم محبوبش خواهد بود.

 

آقای فتحی خیلی زحمت کشید

 

من باید بگویم آقای فتحی خیلی زحمت کشید و من دیدم با چه تنگناهایی کار می کرد، همین بازیکنانی که روز گذشته جمع شدند باید بدانند استراماچونی را آقای فتحی روی کار آورد، هیئت مدیره که او را نمی شناختم ایشان بود که اصرار داشت قراردادش دو ساله باشد و واقعا خیلی زحمت کشید.

 

انتخاب مدیرعامل؟

 

ما در هیئت مدیره یک وظیفه انتخاب داریم که باید تایید بشود. نظر اول ما آقای فتح الله زاده است، آقای قریب که قبول نکردند و آقایان کاظم اولیایی و هاشم ساعدی گزینه های بعدی ما هستند. انشالله آقای خلیل زاده که پنجشنبه از ترکیه برگردند و تیم سر کارش برود ما 15 روز وقت داریم که اول با آقای فتح الله زاده مذاکراتمان را آغاز کنیم. مطمئن باشید در هیئت مدیره نه باند بازی داریم نه چیز دیگری و سعی می کنیم بهترین اتفاق ها برای استقلال رخ بدهد و انشاالله هم هواداران و هم هیئت مدیره قبلی به این موضوع خواهند رسید.

 

10 دقیقه پیش با استعفای فتحی موافقت کردیم

 

وزارت ورزش موضوع استعفای آقای فتحی را به هیئت مدیره دادند و ما همین 10 دقیقه پیش با استعفای ایشان موافقت کردیم. وظیفه هیئت مدیره معرفی مدیرعامل است و من بگویم هرکسی مدیرعامل استقلال شود آقای استراماچونی باید باشد، قرارداد او هم یک ساله است و فردا نگویند قرارداد  او را کم کردند و اگر قراردادش دو ساله بود ما راحت بودیم، این شرایط وجود دارد و مدیرعامل جدید باید با آن کنار بیاید.
همین توهین هایی که الان می شود، اول فصل هم می شد

من چند نکته را در پایان عرایضم می خواهم به هواداران بگویم. تیمی که الان به صدر جدول رسیده، در تلاش مدیریت وقت آقای فتحی و همکارانشان بوده است و نباید روز گذشته مورد بی مهری قرار می گرفتند. اول فصل همه از این تیم انتقاد می کردند و می گفتند چه بازیکنانی است که برای تیم گرفته اید؟ سه امتیاز گرفته بودیم از چند بازی و همه می گفتند که این تیم مدیریتی تیم را به باد داده است. همین توهین هایی که الان می شد، آن موقع هم می شد و می گفتند که ستاره ها را از دست داده اند و چند جوان برای تیم آورده اند. آقا این چه خریدهایی است که کرده اید؟

 

حتی به استراماچونی هم انتقاد می کردند

حتی در مورد آقای استراماچونی هم انتقاد وجود داشت؛ من متن ها را دارم. که این چه مربی ای است که شما آورده اید؟ در اسلاویا پراگ خوب نبوده و در اینتر یک سال بیشتر نبوده ولی از این دست حرف ها. اما ما چون به توانایی های آقای استراماچونی ایمان داشتیم، پای او ایستادیم و این انتقادات را به جان خریدیم. وقتی دربی را باختیم همه به ما تاختند ولی ما آرامش داشتیم. ما با ایشان راه را ادامه دادیم.

 

 

این تیم حاصل تفکر مدیریت قبلی بوده است

این تیم حاصل تفکرات همین کادر فنی و همین بازیکنان است و اعتقاد داریم که اگر در نیم فصل سه چهار بازیکن به آنها اضافه شود که به امید با کمک مدیریت جدید خواهند شد، تیم ما رو به رشد خواهد شد و از این بهتر می شود. خدا را شکر فوتبالی که الان تیم استقلال بازی می کند، لذت بخش است و از انتخاباتی که داشتیم، خوشحالیم، چون کارهایی که کردیم باعث رضایت هواداران شده است.

 

از شادی هوادار احساس غرور می کنیم

چه کسی، چه گروهی حاضر است انتخاب کند و لذت هوادار را بگیرد؟  ما اعضای هیئت مدیره با شادی هواداران شاد هستیم. وزارت ورزش با شادی هوادار لذت می برد. وقتی ما بازی تراکتور را با آن اقتدار می بریم و هوادار ما سراسر غرور می شود، ما احساس غرور می کنیم.

 

چه کسی مربی موفق را کنار می‌گذارد؟

خب چه کسی می آید با تیمش بد کند و مربی موفق را کنار بگذارد؟ اختلاف پیش آمده است. دو اختلاف داشتیم. یکی مسائل مالی و یکی بحث انتقال پول. مسائل مالی این باشگاه داشته وگرنه ما نباید در سال 1398 پول مربی ای را بدهیم که در سال 1392 در باشگاه بوده است. آن مدیری که آن زمان بوده هم گناهی نداشته است، چون نداشته که بدهد. اگر در سال 1398 مجبور شدیم پول آقای پروپچیچ را بدهیم، به این خاطر است که مدیریت وقت نداشته که پول این بازیکن را در آن زمان بدهد و ما پولی که می توانستیم به استراماچونی بدهیم تا دغدغه ای نداشته باشیم، مجبور شدیم به پروپچیچ بدهیم تا مجوزمان باطل نشود.

دو ماه شب و روز نداشتیم

هواداران یادشان نرود. ما دو ماه شب و روز نداشتیم و داشتیم می رفتیم دسته دوم. این ها را متاسفانه زود یادمان می رود. ما نمی توانستیم کارت بازی دیاباته را که امروز همه به آن می نازند را بگیریم. تا رفتیم 2 میلیارد و 400 هزار میلیون تومان پرداخت کردیم که بدهی های سال 1392 بود. بعد مجوز حرفه ای را آمدیم بگیریم که گفتند نمی توانید.

ما چقدر باید عرضه داشته باشیم؟!

این را می خواهم به هواداران عزیزم بگویم که می آیند به من و اعضای هیئت مدیره می گویند، عرضه ندارید یک میلیارد بدهید کارت بازی سیاوش یزدانی را بگیرید؟ می گوییم چشم. تمام می شود، دوباره می گویند، عرضه ندارید 2 میلیارد خرج کنید، دو زمین تمرین بگیرید؟ می گوییم چشم. باز می گویند عرضه ندارید 10 میلیارد تومان خرج کنید و مجوز حرفه ای فوتبال را بگیرید؟ می گوییم چشم. عرضه ندارید پنج میلیارد پیش پرداخت بازیکنان را بدهید؟ می گوییم چشم و … همین ها را جمع بزنید ببینید چقدر می شود. چقدر ما باید عرضه داشته باشیم؟ چقدر عرضه داشته باشیم؟ من بعدا وضعیت مالی را در همین برنامه شرکت می کنم و برای هواداران می گویم تا بدانند که چه وضعیتی داشتیم و چه کاری کردیم. یعنی آقای فتحی و همکارانش با چه مشقت هایی کار کردند. ان شاالله از این به بعد با کمک هایی که در حال انجام است و دوستانی که بدهی دارند به استقلال، شرایط بهتر می شود.

 

آندرانیک نشان داد خودش و خانواده اش استقلالی هستند

باید دوستان بدانند شرایط چطور است؛ اگر دوستان پول داشتند که ما نباید در سال 1398 پول آندرانیک تیموریان را بدهیم. تازه آندرانیک خیلی هم به ما لطف کرده و تخفیف داد. ثابت کرد که خودش و خانواده اش استقلالی هستند. البته کسانی را هم داشتیم که 600 هزار تومان هم تخفیف ندادند.

می خواهم بگویم عزیزان دل هر حاشیه ای را باور نکنید

پس بنابراین الان هواداران عزیز باید پشت تیم باشند، چون بازیکنان هم به آنها نیاز دارند. پشت تیم باشید، ان شالله آقای استراماچونی هم برمی گردد و باید حمایت هواداران هم 10 برابر شود. چون تیمی که قوی می شود، دشمن پیدا می کند. شما یادتان نرود که نصف شایعاتی که ایجاد شده، ساخته دست کسانی است که استقلال را دوست ندارند. استقلال اگر اینجا رسیده، حاصل تلاش کادر فنی، آقای فتحی و هواداران بوده است و این نکته ای است که من می خواهم به هواداران بگویم، که عزیزدل من هر حاشیه ای را باور نکنید.

 

عزیزان دل من، ما چرا باید مخالف استراماچونی باشیم؟!

یکی نوشته بود که شما مخالف حضور استراماچونی هستید. عزیز دل من چرا ما باید مخالف حضور استراماچونی باشیم.  چرا باید مخالف رسیدن تیممان به صدر جدول باشیم؟ چرا کاری کنیم که مربی کار نکند؟ مشکل ما مشکل انتقال پول است. این مشکل مملکتی است. صنایع غذایی  و دارویی ما برای انتقال پول مشکل دارند. حالا ما چه اولویتی داریم، چون ورزش اولویت دهم کشور هم نیست.

 

هواداران عزیز قضاوت هایتان را عادلانه کنید

ما توقع داریم از هواداران. هواداران عزیز قضاوت هایتان را عادلانه کنید. هواداران با فرهنگی داریم. این تیم الان نیاز به حمایت دارد. مدیر بعدی نیاز به حمایت دارد. رفع کمبودهای مالی نیاز به منابع مالی دارد. یکی از بازیکنان 2 درصد گرفته؛ بله یکی هم 36 درصد گرفته. این تنگناها وجود دارد. ببینید همین الان یک اردو 50 میلیون تومان هزینه دارد.

 

هواداران عزیز، تحت تاثیر جوسازی‌ها قرار نگیرید

همین الان بخواهیم تیم را تقویت کنیم، کار راحتی نیست. پس هواداران عزیز اینقدر تحت تاثیر جو سازی ها قرار نگیرید. این ها برای تضعیف تیم شما است. تیم شما الان دارد کار می کند. ان شاالله آقای خلیل زاده با دست پر برمی گردد. آقای خلیل زاده امشب ساعت 11 به ترکیه می رود. فردا می توانید شاهد حضور آقای استراماچونی مربی محبوب هیئت مدیره، بازیکنان و هواداران باشید؛ البته اگر اتفاق خاصی نیفتد.

مجبور شدیم قرارداد را یکساله کنیم

البته باید برخلاف میل باطنی ما این را هم بگوییم که قرارداد را مجبوریم یک ساله کنیم. فردا متهم نشویم که می توانستیم حفظ کنیم. دوست داشتیم هر اتفاقی بیفتد جز اینکه قرارداد را کسر کنیم ولی مجبور شدیم به خاطر اینکه داشت تعبیرات دیگر می شد.

کسی را انتخاب می کنیم که محبوب هواداران باشد

همه اسم هایی که داشتیم به وزارتخانه داده ایم. وزارتخانه حالا مذاکره می کند. ما باید در چارچوب شرکت های دولتی عمل کنیم. یک سری کارها را هم باید آنها انجام دهند. ان شاالله کسی را انتخاب می کنیم که محبوب هواداران باشد و به درد استقلال بخورد. نه باندی داریم، نه جبهه ای و نه چسبیده به جایی هستیم. یعنی اگر الان ادای تکلیف نبود، با آقای فتحی رها کرده بودیم و رفته بودیم.

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.